OSMANİYE BELEDİYESİ

81 İLDEN 81 OKULUMUZA BAŞKAN KADİR KARA’DAN OSMANİYE YER FISTIĞI

1 İLDE ÖĞRENCİLERİMİZE 50 BİN PAKET OSMANİYE YER FISTIĞI DAĞITILDI

Osmaniye Belediyesi, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk gününde ilk teneffüste öğrencilere dağıtılmak üzere 81 ilimizde 81 okulumuza Osmaniye Yer Fıstığı gönderdi.

Belediye Başkanı Kadir Kara, Milli Eğitim Bakanı Ziya Zelçuk’un ‘Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun. Okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü o güne özel olarak 40 dakika yapacağız.’ Sözünü alıntılayarak ‘O Kadar uzun bir teneffüste yer fıstığı yemesin mi çocuklarımız? Sayın Bakanım 40 dk teneffüste çocuklarımızın mutluluğunu Osmaniye’mizin yer fıstığı ile tatlandırmak isteriz. 81 ilimizden 81 okulumuza yer fıstıkları bizden.’ diyerek verdiği sözü yerine getirerek Türkiye’nin dört bir tarafında eğitim gören öğrencilere dağıtılmak üzere yer fıstığı gönderdi.

Osmaniye Belediyesi tarafından 50 bin paket olarak hazırlanan Osmaniye Yer Fıstığı kolileri ülkemizin 81 ilinin Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilmek üzere kargoya verildi.

Eğitim – Öğretim yılının başladığı ilk günün ilk teneffüsünde Osmaniyemizin tüm okullarında eğitim hayatına başlayan öğrencilere yer fıstığı Osmaniye Belediyesi tarafından yer fıstığı ikram edildi.

Eğitim hayatına başlayan tüm öğrencilere başarılar dileyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara;” Pandemi sürecinde kıymetli Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Beyefendi’ye ve öğrencilerimize verdiğimiz sözü tutarak 81 ilde 81 okulumuzda kıymetli yavrularımızın sevincini paylaşmak ve mutluluğunu tatlandırmak için Osmaniye’mizin en kıymetli ürünlerinden yer fıstığı gönderiyoruz. Ayrıca şehrimizde eğitim hayatına başlayan tüm öğrencilerimize de ilk teneffüslerinde yer fıstığı ikramında bulunarak sevinçlerini paylaştık. Birbirimize güç verip dayanak olduğumuzda başaramayacağımız hiçbir zorluğun olmadığına olan inancımızla, temsilen gönderdiğimiz Osmaniye Yer Fıstıklarını öğrencilerimizin afiyetle yemelerini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Osmaniye Belediyesi tarafından yapılan bu ikramlardan memnuniyetini belirten veliler, ‘çocuklarımız kadar bizlerde çok heyecanlı ve gururluyuz. Sevincimizi bizlerle, evlatlarımızla paylaşan ve çocuklarımızı okula motive etmek adına çok güzel bir girişimde bulunarak yer fıstığı ikramında bulunan Başkanımız Sayın Kadir Kara’ya çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandılar.