Başkandan

Çukurova emeğin, hoşgörünün sevginin ve başarının simgesidir. Birlik olmanın diğer adıdır. Bağımsızlığın çelikleşmiş ifadesidir. Yokluktan, varlığı çıkarmaktır Çukurova. Bu bölgede her evde bir hikaye, her hikayede insanı bulursunuz, kendinizi bulursunuz. Ürünlerimiz gibi, yurtseverliğimiz gibi, duygularımız gibi, konukseverliğimiz gibi sahicidir insana olan düşkünlüğümüz.

Hatay’ın Amanos’ larından, Mersin’in yaylalarına, Adana’nın kanallarından Osmaniye’nin Zorkun’una kadar çalışkan, sıcak, doğal insanların yaşadığı bu coğrafya hakkı bilen, hakkı seven, haktan korkan insanların yurdudur.

Çukurova Belediyeler Birliği de, Bakanlar Kurulu’nun 23.09.1997 tarih ve 97/9992 sayılı kararı ile Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de bulunan Büyükşehir, İl ve İlçe Belediyelerinin katılımı ile bu belediyelerin yardımlaşması, imece usulü ile sorunların çözümüne katkı sunması, paylaşmak ve birlikte üretmek amacı ile kurulmuştur.

Bugüne kadar birliğin bölgeye ve belediyelere olan önemli katkılarının bugünden sonra da artarak devam edeceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Bizim başkanlığımız döneminde de, birlikte yürümeye devam etmek, birlikte üretmek ve hakça bölüşmek birliğin vazgeçilmez ilkesi olacaktır.

Öğrenmek, öğrendiğimizi paylaşmak, bilgiyi faydaya dönüştürmek ve oluşan faydanın herkesçe adil olarak kullanılmasını sağlamak hem ödevimiz, hem de görevimizdir.

Bu vesile ile, seçilmem konusunda destek veren tüm başkan ve meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederken,

Birliğimizin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkese minnettarlığımı ifade etmeyi bir borç bilirim.

Sevgi ve dua ile.

Kadir Kara

Osmaniye Belediye Başkanı

Çukurova Belediyeler Birliği Başkanı