Kozan Belediyesi; Atatürk Parkı Tekrardan Pırıl Pırıl

Atatürk Parkı Tekrardan Pırıl Pırıl

Atatürk Parkı Tekrardan Pırıl Pırıl

Belediyemiz  yaz aylarında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Atatürk Parkı’nda  temizlik,ilaçlama, çiçek dikimi, kuruyan bitkilerin yenilenmesi başta olmak üzere sağlıklaştırma  çalışmasını tamamladı.

Kozan genelinde park ve bahçe çalışmalarına hız veren Belediye Şantiye Ekiplerimiz, Park ve Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz  ilçenin en büyük ve en işlek parklarından biri olan Atatürk Parkı’nda geniş kapsamlı temizlik, bakım ve onarım çalışması yaparak parkı yaza hazır hale getirdi. Parkın içinden geçen Kilgen Çayı’nın zemininde oluşan çamur temizlenerek, dere yatağı üzerinde bulunan duvarlar yıkandı.  Ayrıca havanın ısınması ile birlikte, yaz aylarında vatandaşların şikâyet ettiği sinek ve haşere üremesine engel olmak amacıyla, çay yatağında ve ligustrum ağaçlarında ilaçlama yapıldı.

Çalışmaları değerlendiren Başkanımız  Kazım Özgan, yaşanılabilir bir Kozan için nerede kalmıştık diyerek hizmet üretme çabası içinde olduklarını söyledi. Başkan Özgan, “Vatandaşlarımızın taleplerini esas alarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Atatürk Parkı’da muhtelif bakım çalışmalarına müteakip, parkımızda dere yatağında yapılan temizliği ile su bisikletleri de Park ve Bahçeler ekiplerimiz tarafından bakımları yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak üzere parkımıza indirildi. Yine parkımız içerinde bulunan büyük oyun gurubu zemininde bulunan kauçuklarıda bozulmuş durumda olup, değiştirilmesi için çalışma başlatacağız. Asil Kozan Halkımız hizmetin en güzeine layıktır” dedi.