Üniversiteliler Para Kazandı, Yaşlılar Hediyelerle Sevindi

Üniversiteliler Para Kazandı, Yaşlılar Hediyelerle Sevindi

Adana Büyükşehir Belediyesi, hem  okuyup, hem çalışan üniversite öğrencilerinden satın alınan giysilerin huzurevi sakinlerine armağan edilmesi projesine destek verdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi, üniversite okumak için semt pazarlarında satış yapan yoksul üniversite öğrencilerinden alınan giysilerin huzurevi sakinlerine hediye edilmesi etkinliğine köprü oldu. Engelsiz Yaşam Vakfı’nın proje paydaşı olan Adana Büyükşehir Belediyesi, hem gençlerin, hem de hayatlarının sonbaharını yaşayan vatandaşların yüzünü gülümsetti. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, huzurevi sakinlerine hediyelerinin sunulduğu anlamlı etkinlikte “Her zaman sizlerin hizmetkarıyız” mesajı verirken, proje gönüllüsü şarkıcı Tayfun Gönüllü, sevilen şarkılarını yaşlılar için seslendirerek moral verdi.
ÜNİVERSİTELİLERE DESTEK, YAŞLILARA HEDİYE
Adana Büyükşehir Belediyesi, Engelsiz Yaşam Vakfı Çukurova Bölge Müdürlüğü’nün üniversite eğitimlerinin sürdürürken semt pazarlarında tezgah açıp, satış yapan üniversite öğrencilerinden satın alınan giysilerin Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan vatandaşlara hediye edilmesi projesine destek verdi. Adana Büyükşehir Belediyesi ve Mersinli hayırsever işadamı Fazıl Aydın’ın sağladığı kaynakla satın alınan giysiler, huzurevinde düzenlenen etkinlikte hayatlarının sonbaharını yaşayan vatandaşlara hediye edildi. Anlamlı etkinliğe Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Engelsiz Yaşam Vakfı Çukurova Bölge Müdürü Deray Yurdakul, Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Basın Yayın Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem Hayta, vakıf gönüllüleri ve belediye bürokratları katıldı.
HUZUREVİ SAKİNLERİNE SICAK İLGİ
Temin edilen giysileri Engelsiz Yaşam Vakfı yöneticileri ve gönüllüler huzurevi sakinlerine tek tek hediye ederek, ellerinden öptü. Yüzleri gülümseyen yaşlılar, hem gençleri hem de kendilerini sevindiren etkinlikten dolayı  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Başkanvekili Ramazan Akyürek ve Engelsiz Yaşam Vakfı yöneticilerine teşekkür etti.
Huzurevi sakinleriyle sohbet edip, hal hatır soran Başkanvekili Ramazan Akyürek, “Sizler Türkiye’nin geleceğini yetiştiren büyüklerimizsiniz. Bize hayatı öğreten, topluma öncülük eden rehberlerimizsiniz. Bizler vatan ve millet sevgisini, çalışmayı, cömertliği, dürüstlüğü sizlerden öğrendik. Bizler de sizlere en iyi şekilde hizmet etmek, hakkınızı ödeyebilmek için büyük bir gayretle çalışıyoruz.  Sizlerin duaları ile birlikte bu millet geleceğe emin adımlarla yürüyor. Allah hepinize, hayırlı, mutlu, sağlıklı uzun ömürler versin. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sizlerin emrindeyiz” dedi.
TAYFUN, ŞARKILARIYLA KEYİFLENDİRDİ
Engelsiz Yaşam Vakfı Çukurova Bölge Müdürü Deray Yurdakul da konuşmasında projeye desteklerinden dolayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Başkanvekili Ramazan Akyürek ve belediye bürokratlarına teşekkür etti. Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem Hayta da hem Adana Büyükşehir Belediyesi hem de Engelsiz Yaşam Vakfı yöneticilerine şükranlarını sundu.
Etkinliğin finalinde vakıf gönüllüsü, 1990’lı yıllarda “Hadi Yine İyisin” şarkısıyla ünlenen şarkıcı Tayfun Gönüllü, sevilen eserlerini seslendirdi. Huzurevi sakinleri, Tayfun Gönüllü’nün canlı performansını keyifli dinleyip, alkışlarla eşlik etti.