Türkmen Ailelerine Bir El De Sen Uzat

Türkmen Ailelerine Bir El De Sen Uzat

Türkmen Ailelerine Bir El De Sen Uzat

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ve TÜRKAV önderliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Türkmen Ailelerine Bir El De Sen Uzat’ kampanyası kapsamında toplanan gıda yardımları 210 Türkmen ailesine teslim edildi.

Irak Türkmen Derneği’nde gerçekleştirilen programa, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin İl Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa Tekerek ile Irak Türkmen Derneği Başkanı Ferhan Zalo katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yardımların ulaştırılması için düzenlenen programa katılarak bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Kocamaz, herkesin mübarek Ramazan Ayı’nı tebrik ederek, ülke, bölge ve tüm insanlık adına hayırlı olmasını diledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanetin Kocamaz, “Türkiyemiz de çok zor günlerden geçiyor. Bölge adeta kan gölü. Hemen her gün yeni yeni şahadet haberleri geliyor ve bundan dolayı da hepimiz kahroluyoruz. Terör ne Ramazan, ne bayram dinliyor, ne de insanlıktan nasibini almış. Malesef Türk Milleti’nin kaderi, tarih boyunca dâhili ve harici düşmanları her dönemde olmuştur. Bundan sonra da olacaktır. Ama önemli olan bizim birbirimize sahip çıkmamızdır” dedi.

Kerkük’ün aslında bir Türkiye Cumhuriyeti olduğunu belirten Başkan Kocamaz, “ Ama maalesef geçmişte yapılan bazı hatalar neticesinde ana yurttan koparılmış, özellikle son dönemde de yok edilmeye çalışılan çok önemli bir Türkmen bölgesidir. Oradaki bütün soydaşlarımızın dertleriyle dertleşip, onların sıkıntılarını paylaşıyoruz. Onlara sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Biz de bir yerel yönetim olarak üzerimize düşen neyse gerek burada, gerek Kerkük’te ve Suriye’de soydaşlarımızla ilgilenme gayreti içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Mübarek Ramazan Ayı’nın hürmetine oynanan oyunların bozulmasını temenni eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Sıkıntı içerisindeki bütün Türkmen kardeşlerimizin ve İslam aleminin sıkıntılarının giderilmesine bu mübarek Ramazan Ayı’nın vesile olmasını niyaz ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun diyorum. Her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde özellikle de dediğim gibi ramazan vesilesiyle saflarımızı biraz daha sıklaştıralım biraz daha kol kola girelim. Birbirimizi sahiplenelim diyorum. Allah yardımcımız olsun” diye belirtti.