HOŞGELDİN BEBEK PROJESİ -MEZİTLİ BELEDİYESİ

Mezitli Belediyesi Gönüllüleri ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi kapsamında bir etkinlik gerçekleştirdi. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte, kadınlar minik ayaklar için tek yürek olup, hünerlerini sergiledi.

Mezitli Belediyesi, adından çokça söz ettirecek yepyeni bir proje için hazırlıklara başladı. İlçede yeni doğmuş bebeklere yönelik gerçekleştirilen ‘Hoş Geldin Bebek’ projesiyle tüm Türkiye’ye örnek olacak bir davranış sergilendi. Proje kapsamında bebeklere hediye edilmesi adına Belediye tarafından ‘Yününü-Milini Al Sen de Gel’ kampanyası düzenlendi. Mezitli Belediyesi Gönüllüleri’nin, organize ettiği kampanyaya katılan duyarlı kadınlar, projeyi destekledi. Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı’nda gerçekleşen etkinlikte kadınlar, çeşitli örgü ürünleri yaparak marifetlerini ortaya koydu. Bu ürünler arasında yün kazak, yelek, çorap gibi çeşitli giyecekler örüldü. Örülen ürünler öncelikle yeni doğan bebeklerin yanı sıra, ihtiyaç sahibi ailelere hediye edilecek.

 

MUTLULUKLARINA ORTAK OLACAĞIZ
Temel belediyeciliğin ötesinde bir hizmet sunmaya çalıştıklarını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, konuyla ilgili kısa bir açıklamada bulundu. Başkan Tarhan; “Ailelere yeni bir bireyin katılması her zaman heyecan ve mutluluk kaynağıdır. ‘Hoş Geldin Bebek’ projesiyle ebeveynleri küçük de olsa destekliyoruz. Mezitli’yi her zaman büyük bir aile olarak görüyoruz. Büyük ailemize katılan her yeni çocuk, bizim çocuğumuzdur. Öte yandan ailelerin mutluluklarına mutluluk, heyecanlarına da ortak olmuş olacağız” dedi.

MİNİK UMUTLAR ÖRDÜLER
Uygulama kapsamında hazırlanan hediyelerin en önemli mimarlarının projeye destek veren Gönüllü Kadınlar olduklarını dile getiren Başkan Tarhan, “Mezitli’de birlik ve beraberlik fidanları çiçek açmaya devam ediyor. Proje için bir araya gelen onlarca kadın, minik umutlar için yünlerini ve millerini kapıp, çeşitli desenlerle yünlü hediyeler ortaya çıkardı. Onların bu dayanışma ruhu beni oldukça mutlu etti.”

BU DAVRANIŞ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMALI
Başkan Tarhan; “Gönüllü kadınlarımız burada, Türkiye’deki tüm kadınlara örnek teşkil edecek bir davranış sergiledi. Gönüllerince yeni doğan bebeklere minik hediyeler hazırladılar. Daha sonra Nüfus Müdürlüğünden alacağımız kayıtlar doğrultusunda, ücretsiz bir şekilde hediyelerimizi sunacağız. Ben şimdiden tüm bebeklerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum.”

Gönüllü olarak katılan kadınlar, büyük bir mutlulukla örgü çalışmalarını sürdürürken, daha sonraki çalışmalarını Mezitli Belediyesi Gönüllü Evinde gerçekleştireceklerini açıkladılar. Gönüllüler, ilçede yaşayan tüm kadınları çalışmalarına davet etti.